| VFlorin0 a întrebat:

Salutare! Stiti daca se da bacul din Geometrie la matematica pe profilul Tehnician Proiectant CAD(Profil Tehnologic)? Sunt praf la geometrie, in generala profesorul era comunist si nu am inteles nimic. Iar acum facem doar algebra deoarece toata clasa avansam mai greu. Mi-e frica de geometrie deoarece nu o inteleg absolut deloc.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Geometria este parte a matematicii.
La bacalaureat vei avea cel putin un punct din geometrie.
In mintea ta ce inseamna a fi comunist? Pentru ca politica nu are nici o legatura cu stiintele exacte (matematica, fizica, chimie).