| Riccardo_Iftimoaie_1990 a întrebat:

Salutare sunt clasa a V||| a si as vrea si eu sa stiu cu ce medie (nota) pot intra la profilui biologie chimie.
Mulțumesc anticipat dau funda

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Pai depinde de liceu, la unele licee mai slabe poti intra cu medie mai mica dar la unele licee mai bune se intra cu medie mare.
:) Nu exista o medie de intrare numai pentru biochimie.
Depinde de liceu, localitate.
De exemplu la mine este un liceu cu cu care poti intra la bio chimie cu 7 si e liceu mediocru si mai este un liceu in care poti intra tot la bio chimie cu 9.
Deci depinde de liceu, de calitatea si prestigiul lui.

Uite cauta licee pe aici si vezi mediile cu care s-au intrat in anii trecuti:

http://www.admitereliceu.ro/

http://admitere.edu.ro/IndexHarta.aspx

Succes maxim.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este liceul/specializarea dorit/ă de tine? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!