| georgevintila a întrebat:

Salutare,sunt elev in clasa a 11a in C.E.V. si as dori in viitor sa aplic pentru Facultatea de Drept. Poate sa ma ajute si pe mine cineva cu media, mai exact ce medie mi-ar trebui pentru a fi admis (media de la bac) si ce notiuni ar trebui sa stiu (latina, limba straina, gramatica etc.)? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Modalitatea de admitere şi disciplinele/Tematica/mediile DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este facultatea dorită de tine? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Exact nu-ti poate spune nimeni!---ultima medie de admitere este diferita: de la o universitate la alta(mai mare la universitatile de stat ), de la buget la taxa( mai mare la buget), de la o forma de invatamant la alta ( la IF mai mare decat la ID).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare faculate de drept din tara asta are alte medii de admitere care oricum difera de la an la an si de la metodologia de admitere