| nimeninn a întrebat:

Salutare! Sunt in clasa a 12-a si ma gandesc sa ma duc la facultatea de Informatica Economica de la ASE? Este cineva care a facut aceasta facultate care imi poate spune ceva despre ea? Ce poti face dupa ce o termini? Avantaje, dezavantaje? Multumesc

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Nimic nu poti sa faci pentru ca nu esti contabil autorizat
Asa ca teebuie sa mai faci o scoala prin care sa decii contabil autorizat
Care dureaza cativa ani si costa aproximativ 4K Euro pe an daca am auzit bine.

Mai bine faci o școală profesionala in Germania de mecanic suto platita de ei iti ofera si bani 2K euro/lună cât esti elev
Iti ofera job garantat.

Sunt prea multi oameni cu facutate
Eu cred ca un mecanic auto im Germania castiga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Văd că deja ai programul de somn al unui student conștiincios. laughing
Nu știu la ce te gândești tu, nu sunt cititor de minți laughing Cred însă că voiai să pui punct acolo, nu semnul întrebării.
Nu este cea mai grea facultate, iar departamentul de informatica economică este cel la care se intra cu media cea mai mare.
După ce termini, te numești economist. Poți face master după ce termini laughing
Avantajul e că nu e cea mai grea facultate și ai timp liber sa te distrezi. Dezavantajul e că e plin de economiști cu diploma proaspăt absolvenți