| FirstTime a întrebat:

Cati pixeli are o foaie A4?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Are marimea 4250 x 2500 px

7 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Depinde de rezolutie big grin

| skama18 a răspuns:

Hartia A4 nu are pixeli. Reformuleaza-ti-a intrebarea poate ai gresit-o pe astea. Ce vrei sa afli de fapt, poate cati cmp are o coala A4? Foaia este alba, albul este non-culoare. O coala A4 are 210 mm latime 297 mm lungime.

| cosmon a răspuns:

Vezi ca ai si alte optiuni acolo nu doar pixeli si alege mm si pune 210mm latime 297mm lungime sau daca nu la preset sizes trebuie sa gasesti optiuni cu diferite formate A4 A3...

https://wiki.brown.edu/......op_new.gif

Daca habar nu ai sa faci asta ma mir cum o sa faci posterul!

| FirstTime explică:

Rezolutie hm... 1280x1024

| FirstTime explică:

Am pus bine intrebarea. Vreau sa fac un poster pe foaie A4 si o sa-l faci in photoshop dar nu stiu cati px sa pun?

| AdelaCV a răspuns:

La o rezolutie de 300 DPI (recomandata pentru print), sunt 2480x3508 pixeli, la o rezolutie de 72 DPI, sunt 595x842 pixeli.