| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat clasa a 8a de curand, am dat evaluarea nationala si mi-a iesit media 8.22. Intrebarea mea e urmatoarea: se merita sa pun prima optiune un liceu la care anul trecut s-a intrat cu media 8.36? Si daca doamne fereste nu intru acolo, la liceul de pe optiunea a 2a au prioritate cei care au pus acest liceu prima optiune, chiar daca au medie mai mica decat mine? Asa am auzit. si nu mi se pare deloc corect! Voi ce stiti? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Zippy a răspuns:

Se merita sa pui cat mai multe profile, chiar daca au media mai mare decat ti-a iesit tie.Si nu e adevarat.Tu intri la liceu in functie de cum ai trecut profilele, nu au prioritate cei cu prima optiune.

3 răspunsuri:
| stefan97nic a răspuns:

Pai da se merita sa pui optiunea aceasta pentru ca nu este prea mare diferenta.Si 2 nu este adevarat ce ai auzit chiar daca pui a doua optiune si ai media intri.

| abcdd a răspuns:

SPAM14091/abcdd

| madalina95 a răspuns:

Eu zic sa incerci ca poate anul asta se intra cu medii mai mici ca asa se intampla de obicei... tot scad mediile astea de la an la an oh go on