| ngen a întrebat:

Am terminat primul an la o facultate la buget dar consider ca nu fac ceea ce imi place mie. Daca imi retrag dosarul si ma inscriu la taxa la ASE voi plati primul an iar dupa, din anul 2, pot sa trec la buget sau raman definitiv la taxa?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Platesti taxa de scolarizare in primul an. In anul doi, daca esti integralist si ai performanta la invatatura(note mari la examene) poti ocupa un loc bugetat.

p.s. Ti-ai pus gand rau cu ASE-ul--- ani de-a randul ASE-urile din Ro. au "produs' pe banda rulanta economisti pe care, insa, piata muncii nu-i poate absorbi.Citeste :http://www.realitatea.net/......74336.html