| МŶĶÁŶ a întrebat:

As dori sa intreb si eu comunitatea, mai exact in ce consta Bilingvul la liceu. Adica Romana si engleza sau Franceza/germana si engleza. Va multumesc pentru timpul acordat. happy (Dau si funda)

Răspuns Câştigător
| BCDaniel a răspuns:

"Bilbgvul" consta in studierea a doua limbil. Asa cum ai spus si tu romana si engleza; romana si germana; romana si franceza. In general se studiaza in formula aceasta: romana+...

| МŶĶÁŶ explică (pentru BCDaniel):

Tu ai fi primit funda, dar se pare ca nu ma lasa sa-ti dau tongue...

3 răspunsuri:
| xBlackDreamx a răspuns:

Eu sunt la bilingv engleza si singura diferenta este ca fac 5 ore de engleza in loc de 2 si mai fac si Geografia Angliei

| Soda1234567 a răspuns:

Pai studiezi mai intens limba pe care ti-o propui decat la celelalte licee. Pentru a opta la un asemenea liceu va trebui sa dai un examen de limba. Daca iei minim 6 l-ai luat. El consta in proba scrisa+ proba orala. Dupa care tine totul de medii. Succes!