| RobyK2 a întrebat:

Astazi am aflat rezultatele la examene [ 8.90 romana, 7.85 mate ] si mi-am aflat si media de admitere [8.64]

Acum, eu am de ales intre urmatoarele licee:
Kretzulescu, turism si alimentatie
Al. I Cuza, mate info, intensiv 2 engleza, 1 informatica
I.L Caragiale, mate info, intensiv informatica
Victor Babes, stiinte ale naturii.

Sunt din Bucuresti liceele.

In functie de distanta am apreciat eu care cum ar fi, dar vreau sa-mi prezentati niste avantaje si dezavantaje ale liceelor respectiva, la profilele precizate.

P.S.: Cine este sau vrea sa intre in liceele respective, sa-mi lase un privat cu ID-ul de mess, sau sa adauge roby. abcd in lista de messenger.

FUNDA!

3 răspunsuri:
| DoraDora17 a răspuns:

De unde le-ai aflat? A, da, si intrebarea...depinde de ce iti place tie mai mult. :*

| mixxjim a răspuns:

Depinde si ce iti place tie si ce te gandesti sa faci in viata, dar cred ca la Cuza - intensiv engleza sau la Babes ti-ar fi mai de folos. De la mate-info poti merge dupa liceu pe linia IT-automatica-cibernetica, dar si pe linie de economic - contabilitate, management. De pe partea de stiinte ale naturii ai optiuni pe directia de medicina, farmacie, dar si ce tine de mate-fizica, poti merge la politehnica, deci cu cele 2 variante ai cele mai multe optiuni, dar diferite ca ramuri, in functie de ce ti-ar placea sa faci. Nu cred ca se merita sa faci info intensiv, ar fi suficient sa faci info si sa stii engleza foarte bine. felicitari pentru rezultat si succes in continuare!

| ElizaSun a răspuns:

Al. I. Cuza ar fi alegerea mea. Bine, eu n-am ajuns inca la BAC, dar mate info, engleza si informatica suna bine. Mama a facut ceva de genul si nu regreta alegerea.

Totusi, e alegerea ta!