| edy01234 a întrebat:

Salutare,TPU.
De ceva timp m-am decis ca vreau sa studies in Marea Britanie,medicina,am citit in mare ce presupune,testul de UKCAT si TOEFL, as dori sa-mi recomandati niste carti pentru acestea sau cursuri, orice material ce ma poate ajuta si sa-mi dati mai multe informatii despre facultatea de medicina acolo.Si pentru respectivele examene sa-mi dati niste carti,de asemenea,as vrea sa stiu ce importanta are BAC-ul,media pe care am avut-o la admiterea in liceu si orice legat de acest lucru.Tin sa precizez ca accentul meu britanic este bun,cu gramatica e mai ranceda situatia dar vreau sa ma apuc,sa pun burta pe carte si sa rezolv,pana la urma nimic nu e imposibil si,,never say never``,prin ranced nu ma refer ca nu stiu sa compun propozitii,intrebari etc..., nu sunt analfabet dar timpurile verbale le-am cam uitat,verbe neregulate cateva... destule,dar vreau sa le recapitulez si consolidez mai bine. Daca ma puteti ajuta,va multumesc anticipat,iar daca aveti mesaje/opinii negativiste sau jignitoare va rog nu postati,nu am nevoie de asa ceva, multumesc anticipat si la numai bine.