| agentul007 a întrebat:

Stiti cumva daca la facultatea de automatica, informatica si calculatoare din Craiova se da admitere? Eu am cautat pe site ( www.ace.ucv.ro ) dar nu am gasit prea multe informatii. Daca da, din ce se da si unde as putea gasi niste variante.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca cautai cu atentie, in sectiunea "admitere la licenta" gaseai informatia care te intereseaza! Iat-o :
" Selecţia candidaţilor pentru examenul de admitere IULIE 2012 se va face prin concurs de dosare:

100% din nota finală va fi media la examenul de bacalaureat."

| agentul007 explică (pentru alessia5158):

Am primt acum un email din partea celor de la facultate la intrebarea mea:
"Buna ziua

Concursul de admitere pentru anul universitar 2012/2013 consta intr-un concurs de dosare. Conteaza 100% media de la bacalaureat.
Informatiile pe site vor fi actualizate imediat ce MECTS ne va comunica numarul de locuri pe care ni-l aloca pentru acest an universitar.

Succes!"

| alessia5158 a răspuns (pentru agentul007):

Deci, pana acum informatia din e-mail este identica cu cea de pe site-ul lor --- nu s-a modificat inca nimic pana la aceasta data! Probabil ca singura actualizare va fi anuntarea numarului de locuri--- nu cred ca va fi vreo schimbare in legatura cu selectia pe baza de dosare.

| agentul007 explică (pentru alessia5158):

Totusi e putin diferit ceea ce mi-au scris ei si ce scrie pe site: "" Selecţia candidaţilor pentru se va face prin concurs de dosare:

100% din nota finală va fi media la examenul de bacalaureat." Din ce scrie pe site se intelege ca se da examen de admitere, dar din ce mi-au scris ei reiese ca nu se da "Concursul de admitere pentru anul universitar 2012/2013 consta intr-un concurs de dosare. Conteaza 100% media de la bacalaureat."

| agentul007 explică (pentru alessia5158):

Totusi e putin diferit ceea ce mi-au scris ei si ce scrie pe site: " Selecţia candidaţilor pentru ""examenul de admitere iulie 2012"" se va face prin concurs de dosare:

100% din nota finală va fi media la examenul de bacalaureat." Din ce scrie pe site se intelege ca se da examen de admitere, dar din ce mi-au scris ei reiese ca nu se da "Concursul de admitere pentru anul universitar 2012/2013 consta intr-un concurs de dosare. Conteaza 100% media de la bacalaureat."

| agentul007 explică (pentru alessia5158):

Totusi e putin diferit ceea ce mi-au scris ei si ce scrie pe site: " Selecţia candidaţilor pentru ""examenul de admitere iulie 2012""examenul de admitere iulie 2012"" se va face prin concurs de dosare:

100% din nota finală va fi media la examenul de bacalaureat." Din ce scrie pe site se intelege ca se da examen de admitere, dar din ce mi-au scris ei reiese ca nu se da "Concursul de admitere pentru anul universitar 2012/2013 consta intr-un concurs de dosare. Conteaza 100% media de la bacalaureat."

| alessia5158 a răspuns (pentru agentul007):

Nu este nicio diferenta, mai copile! In limita locurilor primite de la Minister se face o selectie ("concurs de dosare")bazata pe un singur criteriu:media de la bacalaureat. --- se incepe cu media cea mai mare si, in ordine descrescatoare a acestora, se vor ocupa toate locurile scoase la concurs. Ceea ce nu se specifica este criteriul dupa care se face selectia candidatilor care au aceiasi medie la bac(pot aparea si asemenea situatii).