| bogdan171995 a întrebat:

Sunt pe clasa a XII-a si intentionez sa dau la Academia de Politie Al. Ioan Cuza, la specializarea Penitenciare. As vrea sa stiu unde trebuie sa ma duc pentru a-mi face dosarul in inscriere. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mergi la Inspectoratul Judetean de Politie din judetul tau, biroul de resurse umane.

| Digital112 a răspuns:

Dupa ce termini cu bacul, iti iei 1 an liber si te pui sa inveti. este mult mai greu fata de bac.
Trebuie se te duci la academie, faci teste medicale, probe sportive si probe scrise. (pt academie lumea se pregateste ani de zile )