| Matteo27 a întrebat:

Salutare tuturor, as avea si eu o intrebare in legatura cu Subiectul 3 de la Bacalaureat, profilul Uman. Urmeaza sa mai dau inca o data proba la romana acum in sesiunea august-septembrie, si v-as intreba si pe voi ce credeti ca ar putea sa cada la subiectul 3? In prima sesiune a picat relatia dintre doua personaje intr-un roman studiat de Marin Preda(Morometii sau Cel mai iubit dintre pamanteni)...ar mai putea sa cada iarasi roman si in a doua sesiune, in acelasi an? S-a mai intamplat asta? Sau mizati pe poezie? Acord funda, va rog un raspuns cat mai complex.Zi buna.

2 răspunsuri:
| BlankWhite a răspuns:

Eu zic sa nu te bazezi pe statistici si sa inveti, nu iti mai pierde timpul intreband ce o sa cada la subiectul III, mai bine ocupa-ti timpul cu invatatul eseurilor.Succes!

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Uite aici niște materiale bune pentru română: https://www.facebook.com/Vreau-să-iau-BAC-ul-521961071330886/
Dacă înveți ce ai aici, nu ai cum să nu treci.