| ReTz a întrebat:

Salutare tuturor, ati putea sa-mi spuneti ce subiect a picat la Bac anul asta, la profilul uman/pedagogic la subiectul 3?
Si o alta intrebare ar fi, ce credeti voi ca se va da acum in sesiunea a doua la Bac la romana la subiectul 3, poezie, roman, etc...nu aveti de unde sa stiti sigur, dar asa, presupunand, ce credeti voi ca se va da..acord funda, mersi mult.

Răspuns Câştigător
| BlackChocolate1 a răspuns:

Relația dintre două personaje din romanul „Moromeții".
Nu știu, eu mizez pe proză. Oricum, opere mai simple precum „Harap-Alb" sau „Moara cu noroc" nu prea vin la uman. Și nu uita de articole de critică. E posibil să ai nevoie de ele la S2 și îți pot face o surpriză la S3. Succes!
P.S: Nu toci, învață un plan al eseului și citește cărțile/învață poeziile și dezvolți pe urmă. Așa ai asigurată o notă bună.

3 răspunsuri:
| bogdanul a răspuns:

Fugi la capsuni si nu mai visa.laughing

| ReTz explică (pentru bogdanul):

Esti prea prost...atat te duce capu' ce sa-i faci.Crezi ca daca mama ta culege capsuni toata lumea o face? laughing)

| bogdanul a răspuns (pentru ReTz):

Nu stiu care e mai prost....eu care am luat bacu' sau tu care abia te chinui... Asa ca fugi impreuna cu mama ta la capsuni laughing