| KiduJoJole a întrebat:

Vreau sa ma transfer de la stiinte sociale la matematica-informatica in acelasi liceu. Am avut medie foarte mare anul trecut si mai am de dat diferente ca sa pot intra. La ce obiecte trebuie sa dau diferentele? (*clasa la care ma duc a facut 4 ore de matematica pe saptamana, iar eu 2, iar la ore de informatica si fizica cate 2 la fiecare)

3 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Imi cer scuze si eu pentru deranj, in legatura cu problema ta nu stiu sa te ajut, dar speram ca imi poti spune tu de ce vrei sa pleci de la stiinte sociale, si in ce clasa esti? (m-ar interesa ce ai aflat despre profil)

| KiduJoJole explică (pentru Magnifico):

Trec in clasa a XI-a si vreau sa plec la matematica-informatica pentru ca de foarte mult timp voiam sa dau la arhitectura dar am renuntat usor la asta cand am intrat in a IX-a, iar de cand am intrat in clasa a X-a m-am gandit tot timpul anului la asta si la ce as putea sa fac sa intru si acum sunt hotarata, drept pentru care fac aceasta mutare, acolo conteaza foarte mult matematica si fizica, iar eu la stiinte sociale fizica nu voi mai face, iar la matematica prea putin. Am inteles ca pana in clasa a 10-a la toate profilele obiectele sunt cam aceleasi, iar din a 11-a incep sa se vada marile diferente, de aceea nici nu stiu cam din ce ar trebui sa dau diferente daca am facut tot aceleasi materii.

| PamPam123 a răspuns:

Pai.din cate stiu, la mate, fizica si chimie. Eventual si informatica. Imi cer scuze, daca gresesc.