| liviugeorgescu123 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca la examenul de bac, la proba orala la lb romana se poate pica (vreau sa spun daca poti fi respins fara sa poti continua examenul )... sau exista numai cele trei calificative :mediu, avansat si experimentat?

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Estera123 a răspuns:

Nu ai cum sa pici la probele orale. Fie ca este vorba de limba romana, limba straina (oral si scris) sau de informatica (sau TIC, cum se numea in liceu), nu au cum sa nu te treaca. Daca nu stii nimic, sau foarte putin iti va da calificativul MEDIU, dar nu te vor pica. Nu vei intra la examenele scrise in cazul in care nu te prezinti la una din probele orale.
Multa bafta!