| Winners10 a întrebat:

La proba orala la BAC la romana care calificativ este mai bun?

Experimentat sau Avansat? happy

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Avansat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nivelul de competenţă "experimentat" este cel mai bun :)

"Art. 2 -...
b) nivel de competenţă lingvistică de comunicare orală în limba română/limba maternă reprezintă gradul de utilizare a limbii române/limbii materne, demonstrat de candidat în
comunicarea orală, evaluat pe baza celor cinci competenţe, precizate în grila descriptorilor competenţelor de comunicare; nivelurile de competenţă lingvistică de comunicare orală în limba română/limba maternă sunt, în ordine: utilizator mediu, utilizator avansat si utilizator experimentat." - SURSA :
http://subiecte2015.edu.ro/......5.2015.pdf

Toate cele bune.

| T0T a răspuns:

Experimentat. Ăștia nici nu știu ce calificativ e mai bun, amuzant.

| OldSoul a răspuns:

Experimentat e cel mai bun, si eu am crezut intai ca avansat e cel mai bun, dar de fapt experimentat e.

| Neo12 a răspuns:

Calificativele sunt următoarele în ordine crescătoare:
Mediu
Avansat
Experimentat
O seară bună și mult succes în tot ceea ce ți-ai propus!