| AndreiSadMan a întrebat:

Salutare vreau sa va adresez o intrebare. Dupa ce termin cu bacalaureatul vreau sa ma indrept spre o facultate din Germania mai exact HHU Dusseldorf pentru studierea psihologiei. O prima intrebare ar fi exista burse pentru facultate? Si care am fi costurile in total,transport, cazare ...etc?

Răspuns Câştigător
| Kanajambe69 a răspuns:

Daca lucrezi un an in Germania poti merge la Arbeitsamt si ei iti vor plati chiria, scoala si mancarea.
Costuri in Germania: la mancare preturile sunt cam la fel ca si in Romania, benzina la fel, abonament lunar de transport cam 60€ (dar depinde de oras), chirie cu cheltuieli 4-500 € in cel mai bun caz, dar probabil au si camine disponibile.