| WrestlingFan01 a întrebat:

Salutari. Ce parere aveti de liceul teoretic George Calinescu din Bucuresti?

10 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

După „Salutări" trebuia pus semnul exclamării.
Dacă scrii „Ce părere aveți..." nu se cheamă că ai pus o întrebare? De ce nu pui și semnul întrebării aferent unui asemenea text?
Acest george călinescu trebuia scris între ghilimele și cu inițiale majuscule.
Wrestling Fan, pentru că sunt din engleză, le - ai putut scrie cu majuscule, dar la george călinescu te- au durut degetele.
Dacă vrei să ajungi la acest liceu, cum crezi că ai putea ajunge la acesta cînd tu ești un „semianalfabet"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru corolav):

Zici de el că e "semianalfabet" dar tu scrii "cînd" în loc de "când", ironic

| corolav a răspuns (pentru anonim_4396):

A scrie „cînd " în loc de „când" nu e o greșeală.
A scrie „când " e greșit românește.
Așa v-au pus pe voi să scrieți, școlarii din secolul XXI, niște proști mai proști ca voi. Niște proști care nu au habar de limba românească.
Dacă - mi vei spune cum se pronunță „â" diferit de „î", eu îți dau ție toată pensia mea pe un an de zile.
Aud?!
Măi, copile, mergi și tu la școală și învață să scrii românește!
Hai, pa!

| Andrei970 a răspuns (pentru corolav):

Babută........Mai lasa mata internetu' si i-a mai arunca un ochi dupa nepoteii tai!

| corolav a răspuns (pentru Andrei970):

Nepoate, tot analfabet ești și tu!
După „Băbuță" trebuia un semn de exclamare. Cînd s-a predat lecția asta tu ai fost la furat.
De ce „ i - a "? De unde ai mai scos - o și pe asta? La care lecție ți s-a predat?
Categoria pe care postați voi, criticilor, se numește „Educație și cultură generală "
Deci, prin aceste ale mele răspunsuri, eu fac și educație.
Încercați prin alte „cătune", că prin astea s-ar putea să vă mănînce
cîinii.
Și ține cont! Eu la vîrsta ta am fost în urmă cu peste 50 de ani.Tu la vîrsta mea nu se știe dacă ai să ajungi.
Măcar atîta lucru învață și tu.
Hai, pa!

| Andrei970 a răspuns (pentru corolav):

Cap de fosilă, ce esti! Daca tot stai pe net, mai intereseaza-te de ortograme. "I-a" este foarte bine fixat in fraza mea, numai ca mata, dinozaur batran, babaciune recalcitranta ce esti, nu vrei sa pricepi! Casca bine ochii aia si invata! http://analfabeti.ro/i-a-sau-ia-cand-se-scrie-cu-cratima
Lasa jocurile deoparte si fa pasi!

| Andrei970 a răspuns (pentru corolav):

Bai mosulica, mata nu ai alte preocupari, stranepoti, catei sau altceva?
Devi plictisitor, esti arogant si magar, genul de mos convins ca le-a vazut si le stie pe toate.
Lasi de dotit iar metodele matale de abordare sunt prafuiteeeee si imbacsite.
Valeaaaa si lasa-ne! Sayonara!

| Madalean a răspuns (pentru corolav):

Cu cine crezi ca te certi, varul meu? Atat te ai atacat de la o intrebare simpla, de parca ii mai pasa cuiva in ziua de azi ca n ai scris tu intre ghilimele.

| MaraAlexandra87 a răspuns:

Cred ca e un liceu bun, insa comentariile astea sunt amuzante rau laughing))))))

| Done_Mihai_1994 a răspuns:

Eu zic ca este un liceu bun