| GraveDigger91 a întrebat:

Salutari! La profilul Turism si Alimentatie, se acorda o diploma la sfarsirea studiilor? Exista practica la acest profil (in ce consta?) Ce materii exista in plus si daca da in ce consta? Pot iesi cu o meserie de la acest profil? Ce sunt alea module?

2 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

1.Se acorda o diploma la sf clasei a 10 a
2.Da.Depinde de fiecare liceu in parte.Cel mai probabil o sa gatiti si o sa mergeti o data pe semestru la un hotel\restaurant sa vedeti cum decurg lucrurile acolo.
3.O sa ai 7 module (contabilitate, procese de baza in turism si alimentatie, structuri de primire turistica etc) si 3 ore de romana, 3 ore de matematica, 2 de engleza, 2 de franceza, 1 de sport, 1 de informatica, 3 de practica, 1 de istorie, 1 de geografie, 1 de religie, 1 de biologie, 2 de chimie, 2 de fizica etc
4.Iesi tehnician in turism\ alimentatie sau poti sa te faci bucatar, ajutor de ospatar, ospatar, receptioner, barman etc
5.Tot niste materii.

| GraveDigger91 explică (pentru KinderBeeeib):

La module nu se rotunjeste media, este?