| Andumitru a întrebat:

Salutări,
Sunt student la ASE-Bussiness și turism și aș dori ca după terminarea facultății să fac un master în afară, în special Canada. Nu sunt încă sigur dacă vreau neapărat master cât emigrarea în sine.
1. Mă ajută notele din facultate, contează mai mult sau mai puțin pentru admitere?
2. Mă ajută/contează notele din facultate pentru un posibil job în caz că mă decid să nu fac master.

Țin să menționez că nu am note fantastice, cele mai multe între 6-7

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te primește la master îm RO, te ajută că te mai limpezești la minte până îl termini. Emigrarea, vreo 6000 $ în bancă, loc de muncă acolo și limba franceză te-ar ajuta. Masterul, oarecum.