| forzasteaua a întrebat:

Salutate! Cum sa imi fac paintii sa fie mandrii de mine? Adica mai mult decat sunt acum.Note mari iau, cuminte sunt, dar parca simt ca nu e de ajuns. Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| cosmynass a răspuns:

Cand sunt plecati, fa-le treaba murdara, spala vasele, scutura covoarele, sterge praful...
Economiste bani si fale un cadou, cel mai frumos!
Cand vezi ca spala, si sti ca au venit de la munca obositi, roaga-i sa ii ajuti.
Fa suplimentar pentru scoala, fara obligatia mamei sau al tatalui.
Si daca nici asta nu este de ajuns, cel mai maret lucru, si cel mai greu, strange foarte multi bani, si fale o surpriza, o vacanta!
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking!

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Pentru toate ce le demonstrezi pana acum ei sunt mandrii. Nu trebuie sa faci nimic, decat sa fii asa in continuare. Sa asculti de ei, sa le vorbesti frumos, sa iei note mari, sa mergi la un concurs/olimpiada si sa obtii un premiu sau macar un punctaj mare. Aceasta este bucuria parintilor. Ei ne cresc, macar atata mandrie sa aiba si ei cu noi. Nu poti face alceva. Sunt mandrii de tine, cu siguranta.

Numai bine!

| andrei95 a răspuns:

Ajuta-i la treaba prin casa si cam atatea metode sunt daca esti cheltuitor sa nu mai fii

| Violent a răspuns:

Ei se mindresc cu tine pur, si simplu nu arata acest lucru. Te iubesc doar tu nu vezi acest lucru.