| Iubiticatahh a întrebat:

Scuze daca am gresit categoria thinking

Deci, am fost admisa la liceu si acum trebuie sa ma inscriu la liceul respectiv. happy
Problema este ca nu stiu un lucru. sad
Am auzit de la unii ca buletinul/certificatul de nastere trebuie facute in copii legalizate, iar de la altii ca nu trebuie, ca merge si fara. straight face

Mama mea zice ca trebuie pentru ca a vorbit cu niste colege de-ale ei si au zis ca asa se face, iar tata zice ca fost el la liceu si s-a interesat la o profesoara dupa-acolo si i s-a zis ca nu trebuie. chatterbox

Sunt confuza, straight face ce inseamna mai exact legalizarea asta thinking, am inteles ca e doar o stampila in plus pe copie. E chiar asa de importanta? Nu se poate si fara? raised eyebrows
Si ce alte acte mai sunt necesare pentru inscriere?

Astept raspuns cat mai rapid plzz! puppy dog eyes
Multumesc anticipat! big grin

Răspuns Câştigător
| robert123 a răspuns:

Scumpo iti trebuie neaparat copia legalizata dupa certificat sau buletin si da doar acea stampila o deosebeste de o copie obisnuita si chestia asta costa 10 lei si in dosarel trebuie sa pui cele 2 fise pe care le ai de la scoala fisa medicala care banuiesc ca va fost data de catre diriginta si aceasta copie legalizata care se face doar la notar. sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Trebuie legalizat.

| pwp a răspuns:

Da,certificatul de nastere trebuie legalizat la notar.
celelalte acte ti le da secretara de la scoala ta.

| Bylok a răspuns:

Ai nevoie de copii de pe certificatul de nastere si buletinul tau,de copii de pe buletinele parintilor tai, de fisa medicala(pe care o ei de la medicul de familie), de fisa matricola si inca o foaie pe care scrie adeverinta(aceste trebuie sa le fi luat de la diriginte/secretare/directoare) si cam atat happy

| Bylok a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca iti trebuie copia legalizata a certificatului de nastere si cererea pe care va trebui sa o completezi la liceu happy

| SayMeSayYou a răspuns:

Buna`! Si eu trec intra`9a acum pai iti trebuie urmatoarele lucruri:
-cerere tip
_copie xerox buletin
-copie legalizata la certificatul de nastere (obligatoriu) trebuie sa mergi la notariat dai 6-7 lei si iti fac copia legalizata, asta insemnand o copie xerox a certificatului si iti dau ei stampila si semnatura notarului
-adeverinta medicala
si inca 2-3 fise pe care le ceri de la secretariatul scolii de unde esti.
Mult succes la inscriere. Sper ca te-am ajutat.Te pup :*