| anonim_4396 a întrebat:

Se citesc nr de la tastatura pana un nr. apare de 2 ori. Sa se calculeze media aritmetica a nr. pozitive.

Ceva idei?
o indicatie?

4 răspunsuri:
| Vlad2020 a răspuns:

Incepi asa:
#include
using namespace std;
void main(void){ iar in continuare te folosesti de structura care ai invatat-o la scoala.Nu ti-am rezolvat-o pentru ca nu o sa mai intelegi pe urma asa ca te las pe tine sa continui.

| Mozambic19 a răspuns (pentru Vlad2020):

Ceva mai simplu laughingde clasa a9alaughing

| Vlad2020 a răspuns:

Eu in clasa a 9a rezolvam problemele de informatica cu ajutorul algoritmilor/structuri nu cred ca este vreo metoda mai buna de a le rezolva

| Mozambic19 a răspuns (pentru Vlad2020):

Noi inca facem pe romanalaughing si in schema logica big grin