| Roses a întrebat:

Se mai dau testele initiale la inceput de an scolar(cum a fost anul trecut)? Funda+vot happy

Răspuns Câştigător
| Cryshhtian a răspuns:

Se dau, oricum nu se trec asa ca stai linistit/a

5 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Asta depinde de IPJ-ul de care tine institutia ta de invatamant si de directivele ce le seteaza directorul insitutiei.De obicei, se dau la cele principale, adica stiintele exacte, plus romana si cele doua limbi.Indiferent de clasa.

| AikkoxD a răspuns:

Depinde de clasă. În şcoala generală ştiu că se dădeau la aproape toate materiile. Se dau şi într-a 9-a, iar mai târziu, la maxim 7-8 materii.

| Elvina a răspuns:

Da, dar depinde totusi de fiecare profesor in parte. Nu toti dau. Bafta!

| Helloimys a răspuns:

Desigur in fiecare an se dau testele initiale la fiecare obiect

| deyaa99 a răspuns:

Da normal, se dau la inceputul fiecarui an scolar pentru a testa competenta elevilor si nu se pun in catalog.