| irina4219 a întrebat:

Avand in vedere ca in anul scolar 2019-2020 vacanta intersemestriala este aceeasi cu vacanta de iarna, notele de la testele initiale se vor trece in catalog?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Nu! Normele în vigoare spun că notele de la testele inițiale pot fi trecute în catalog doar la solicitarea elevului!
Anul ăsta am primit o notă conform căreia testele inițiale sunt obligatorii doar la clasele a V-a și a IX-a. Însă directorii de școli cer profesorilor rapoarte cu rezultatele elevilor de la toate clasele!

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu ar trebui. Si daca tot e, trecutul in catalog este optional din cate stiu.

| aXy99 a răspuns:

Nu. Nu au voie s-o faca fara acordul tau. Desi unii o fac.

| comyne a răspuns:

Sa speram ca nu laughing)

Depinde de profesor acum

| Radu_Bogdan_1999 a răspuns:

Depinde de profesor. Eu cand eram la scoala nu mi-a trecut niciodata notele de la testele initiale

| Roberta6879 a răspuns:

Ce legatura au testele initiale cu vacanta? Nu! Nu se trec doar daca vrei.