| Flar3 a întrebat:

Se mai pot da teste de mariri de medii acum, cu cateva saptamani inainte de vacanta? Apropo, sunt in clasa a Vi-a.

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Teste nu de cele mai multe ori. Dar îl rogi frumos pe profesor sa te asculte sau sa faci ex la tablă, îl rogi in sensul sa fii cat mai credibil că îți dorești asta.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La inceputul orei respective, mergi si vorbesti cu profesorul, ca doresti sa ti se mareasca nota si sa fii ascultata.
Asa procedezi cu toate materiile la care vrei note mai mari.

| Goete a răspuns:

De ce nu iti intrebi profesorii? Nu prea inteleg logica ta

| Lukasssz a răspuns:

Normal ca da.