| Theaxniz a întrebat:

Se maresc mediile de admitere in liceu cu 0.50 sutimi?

19 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Ce intrebare e asta? Normal ca nu se maresc. Nu e ca si cum ai luat o nota la o anumita materie, un 8, 50 spre exemplu si iti dau 9. Nicidecum. Media pe care o ai, cu aia vei fi repartizat, oricare ar fi.

| Lightning1997 a răspuns (pentru xClementine):

Se referea la media cu care au intrat anul trecut elevii, daca anul asta s-ar mari la liceele respective.

| Theaxniz explică (pentru Lightning1997):

Insfarsit un raspuns inteligent, si unul care a inteles la ce m-am referitwinking

| xClementine a răspuns (pentru Lightning1997):

Exprimarea lasa de dorit... Dovada e ca toata lumea a inteles altceva mai putin ce-a vrut el sa zica. Multumesc pentru explicatie oricum.

| Theaxniz explică (pentru xClementine):

Acuma am uitat sa scriu ca se maresc mediile de admitere de anul trecut cu 0.50 sutimi, dar nu am facut greseala gramaticala, doar tu nu ai inteles ce am zis eu!

| Adixuuu a răspuns:

laughing nu chiar depinde de liceu gandeste-te ca sava are 9, 60 ce medie ar avea daca s-ar mari cu 0.50, 10,10?
cu 0,50 nu se vor mari, dar cu 0, 20 100%

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| ElenaSA a răspuns:

E o presupunere.Depinde de liceu.La unele se poate mari media cu mai mult, la alte mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ..si scade curentul cu 4 sutimi, eu zic ca-i bine.

| Uuuuuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| Uuuuuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te referi la media de admitere in liceu de anul asta, normal ca nu. Ce note ai luat aia iti e media. Daca te referi conparativ cu anii trecuti, da. Subiectele au fost usoare, deci note mari. Nu cred ca se va mari chiar cu 50 sutimi, dar se vor mari oricum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uuuuuuu):

Am inteles ce vrea sa afle, dar d e unde sa stim noi.Depinde ce anume medie de admitere.Aceea cu care iesi sa se mareasca, de exemplu am 6.50, tata taie porcu pentru diriginta si ea imi trece 5 procente.laughing Mai este si media de admitere cu care intri in liceul respectiv, tot asa, tata taie porcu si mileu, si aia imi mai pune 5 procente la media de intrare.Eu tot la curent ma gandesc ca si fara porc ne-a scazut cu 4 procente.In fine sunt maricel, nu mai am treaba cu licee si asltele de gen, dar nu vad de ce sa se mareasca cu 50 la suta media.Nu are sens.

| Uuuuuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau tata mulge vacastraight face. Da un litru de lapte la director ca poate se ieftinste curentulaughing(stiu ca n-are legatura). Eu acum intru la liceu si dupa discutia asta poate ma duc si eu cu un cofraj de oua la diriga sa-mi mai puna 17 sutimi ca sa am si eu 10laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uuuuuuu):

Vezi raspunsul lui deealove cum ca la tara au medii mai mari.Pai acolo crec porciilaughing. Felicitari pentru media ta, da cu un litru de lapte rece indoit cu coniac si popa canta mai frumos.(printre sughituri)

| xtembix a răspuns:

Depinde de liceu, desi nu cred asa ceva

| deealove1 a răspuns:

Mai mult ca sigur pentru ca s-au luat note foarte mari si mediile de admitere sunt foarte mari.Eu cu media 8.97 sunt pe locul 4.300 in Bucuresti+ ca nu sunt pusi la socoteala cei veniti de la tara in Bucuresti, care au medi mari
Succes si sper sa intri iunde vrei.

| Badica_Robert_1990 a răspuns:

Nu cred!

| Johnyxxxxx a răspuns:

Nu se maresc... Funda...

| zuzuuzozole a răspuns:

Nu depinde de liceu si de note obtinute!