| Christian074 a întrebat:

Salutare. Am si eu o mica intrebare. Eu am media de admitere pentru liceu 6, 67 iar liceul dorit e Decebal, apropo, locuiesc in Bucuresti, el are media 7, 11 happy Am auzit ca se vor scadea mediile liceelor cu vreo 30-50 sutimi. La mine diferenta este de 44 de sutimi..Credeti ca as avea sanse? Se vor scadea mediile?

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Ai sanse 95% sa intrii acolowinking
Eu am media mai mica decât a ta (6, 58) si am pus Decebal (si Traian) pe la 4-5 optiune.
Am făcut o prostieeee....am pus prima optiune la Mihail Sadoveanu la mate info si mi-a zis matusimea (care lucrează in invatamant) ca am sanse sa intru acolo 90%, si după aceea mă transfer la filo, ca eu am vrut la filo sau stiinte sociale laughing dar nici transferul asta nu e chiar asa simplu ca trebuie sa dau o diferenta, am dat-o rău in bara laughing Am fugit de matematica toata viata mea, nici la economic nu am vrut ca se da bacul la mate straight face
Mă rog, revenim. Mediile vor scădea ITI SPUN SIGUR! daca ai pus Decebal prima optiune sigur intrii acolowinking

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pune liceul Decebal la prima optiune si poate ai sansa sa intri. De altfel n-ai nimic de pierdut ci numai de castigat. Si eu cred ca vor scadea mediile de admitere fata de anul trecut, poate chiar cu 0, 50-1 punct.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, cred că ai şanse de a fi admis!

Toate cele bune.

| Minimalistul a răspuns:

Ce prostie, cum sa ti se scada media?

| Christian074 explică (pentru Minimalistul):

Nu media mea de admitere, si ce-a a liceului.happy

| Christian074 explică:

Da.l-am pus primul. Şi am mai pus si filologie cu 7.00 tot la Decebal.happy