| Moonshade a întrebat:

Se poate ca MASTERUL sa il faci in alt domeniu decat cel la care ai absolvit programul de LICENTA?

Răspuns Câştigător
| didiDia a răspuns:

Da, chiar si la ceva total opus. (numa sper sa te descurci, ca de exemplu la masterul meu de Matematica aplicata in anul intai se inscrisese una ce a terminat Stiinte sociale si s-a retras cand a vazut ca nu se descurca).

2 răspunsuri:
| Moonshade explică:

Chiar si la ceva total opus? Precum ingineria si managementul? E doar un exemplu... Sau inginerie si marketing?

| unione a răspuns:

Se poate, La master nu ai atatea materii ca la facultate, te specializezi pe ceva anume