| Raluu1897 a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva, sigur, daca pot face licenta intr-un domeniu si masterul in alt domeniu?
De exemplu: fac. de drept (doar anii de licenta) si masterul in domeniu economic (turism, comert si servicii).

Răspuns Câştigător
| Elena_Andreea_1994_F7Al a răspuns:

Poti face orice master doresti. O sa fie dificil doar in cazul in care domeniile celor doua sunt total diferite gen licenta in filologie si master in domeniul tehnic.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti face masterul in ce vrei, doar sa ai cunostinte, ca doar masterul e o specializare nu inveti de la 0