| summer12 a întrebat:

Se poate ca o facultate sa fie acreditata si peste un an sa nu mai fie? Ce se intampla cu studentii care s-au inscris stiind ca e acreditata si s-au trezit in anul II ca nu mai este. E posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Raman ca in tren si trebuie sa se judece - castiga facultatea

| Nyghtshadow a răspuns:

La noi se poate orice. De exemplu la Spiru Haret sunt anumite facultati cu acreditare temporara. Poti sa le termini insa cand te duci sa te angajezi nu ai sanse prea bune. Pentru facultate e bine sa te orientezi catre universitati mai bine vazute de ministerul educatiei. De exemplu Spiru Haret e notorie pentru problema cu acreditarea dar Universitatea Bucuresti, ASE sau Poli nu au patit asa ceva la facultatile lor.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Pai cine te pune sa te inscrii la o facultate de 2 lei, numai astea isi pierd acreditarile peste noapte. Mie imi pare foarte rau ca nu a putut androneasca sa inchida jegul ala de facultate de spiru haret.

| summer12 explică:

Sper sa nu fie asa. Nici prin cap nu mi-a trecut ca Ovidius ar putea face asa magarie. Nu stiti cumva si din ce motiv nu se mai acrediteaza o facultate?

| summer12 explică:

Da, dar parca nici Ovidius din Constanta nu avea reputatie proasta. Firar! Tre' sa ma interesez.

| summer12 explică:

Ovidius nu e de doi lei din cate stiam eu. Oricum s-a rezolvat. O sa dam licenta cu alta comisie, deci nu ramanem in plop.Multumesc ca v-ati dat mari si tari.

| mrscry1 a răspuns:

Doar in tribunal iti mai recuperezi bani si cam atit.