| anonim_4396 a întrebat:

Se poate depune dosarul de inscriere la liceu si daca nu ai copii legalizate dupa buletin si certificat de nastere?

Răspuns Câştigător
| anamaria82726 a răspuns:

Eu cred ca te vor lasa. Dar depinde de persoanele de acolo fiindca practic nu. Ei cer copia/originalul si neaparat buletinul

7 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Nu. Trebuie legalizate.

| asperger3 a răspuns:

Acum 4 ani când am dus dosarul am pus copii normale si nu am avut nicio problema

| sodaT a răspuns (pentru asperger3):

Pai acum 4 ani dar de atunci si pana acum oare cum mai e... am vazut mai multe articole din 2014 cum ca trebuie cu copie legalizata dar nu stiu sigur daca merge si cu cele normale.
La un notar, copiile ti le face pe loc sau cat trebuie sa astepti?

| asperger3 a răspuns (pentru sodaT):

Eu cred ca nu e grav daca lasi niste simple copii de la acte(le poti certifica daca e nevoie)
Depinde de notar daca e ocupat sau daca e liber(daca e ocupat poate dura cateva ore daca e liber poate dura si un sfert de ora)

| Laila12Izabela a răspuns:

Trebuie legalizate.Ai nevoie de ele.

| sodaT a răspuns (pentru Laila12Izabela):

Si in cat timp poti face un act legalizat la notar? Adica ti-l poate face pe loc sau macar in maxim cateva ore sau dupa cateva zile?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru sodaT):

Am impresia, ca ti le da pe loc.Ai doar patru zile la dispoziție pentru înscriere. Iar ei stiu asta.