| MaximSpeed a întrebat:

Se poate face contestatie in caz ca profesorul nu vrea sa te treaca la corigenta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista ca profesorul nu vrea sa te treaca. Examinarea se face de catre 2 profesori si intre notele acordate de ei nu trebuie sa fie diferenta mai mare de 1 punct, altfel intervine presedintele comisiei de examinare.
Se poate face contestatie doar la lucrarea scrisa, nu si la cea orala. De asemenea se poate cere reexaminarea.

| Tha_Micutza_1994 a răspuns:

Depinde. Daca tu ai rezolvat bine unele exercitii si merita o nota buna te poate trece, insa daca profesorul are ciuda pe tine, nu te inghite si nuvrea sa te treaca s-ar putea face, cred. Nu stiu sigur ca nu am trecut prin asta doar am gandit logic ca sunt multi profesori care nu au vrut sa treaca elevii din cauza ca nu-i suporta desi ei rezolvau problemele corect.