| kittypaws14 a întrebat:

Se poate face transferul din sem II de la stiinte sociale intensiv franceza la turism si alimentatie intr-un liceu mai slab?

3 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Da,din cate am auzit se poate. Daca ai media generala pe primul semestru mai mare decat cea mai mare medie din clasa in care vrei sa te transferi poti intra la profilul respectiv.

| sweetboy17 a răspuns:

Din cate stiu, nu se mai poate face transferul decat din primul semestru de scoala.incearca sa vb cu directorul/area, dirigintele (etc) si ei te vor lamuri.baftawinking

| kittypaws14 explică (pentru sweetboy17):

Mama a fost si a vorbit cu directiorul liceului respectiv, care s-a mirat ca vreau sa ma transfer de la un liceu mai bun la unul mai slab si i-a spus ca nu se poate decat de anul viitor si niciunul dintre ei nu a insistat, insa eu cred ca se poate si din sem urmator, probabil daca ne-am duce la inspectorat am afla.