| Sorbona a întrebat:

Se poate spune ca Romania a experimentat democratia in perioada interbelica?

Răspuns Câştigător
| andreeaelenap a răspuns:

Da! regimul democratic din România a fost o realitate, dar el a avut numeroase carenţe, care s-au accentuat spre sfârşitul perioadei interbelice. Cu toate imperfecţiunile sale, democraţia românească a rezistat mai mult comparativ cu cea din majoritatea statelor europene, România fiind una dintre ultimele ţări în care s-a instaurat un regim totalitar.

1 răspuns:
| вèiiiвiii a răspuns:

Da