| boxing a întrebat:

Va rog frumos imi puteti spune niste opere situate in perioada interbelica? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Daca te referi la literatura poti mentiona romancierii:Liviu Rebreanu(Ion,Padurea spanzuratilor,Rascoala),Camil Petrescu(Ultima noapte de dragoste..., Patul lui Procust), G.Calinescu(Enigma Otiliei). Mihail Sadoveanu(Zodia Cancerului,Baltagul,Fratii Jderi).Tot acum si-au scris o buna parte din opera poetii Tudor Arghezi, Lucian Blaga, Ion Barbu

| boxing explică (pentru mira):

D-l Goe se incadreaza?

| mira a răspuns (pentru boxing):

Nu.Caragiale nu a trait in perioada interbelica(1918-1941)