| calubalan a întrebat:

Se spune că un om simplu, chiar introvertit fiind, într-o viață întreagă poate influența alte 10.000 de persoane. Ce putem spune atunci despre un profesor? Dar despre un politician? Dar despre președintele țării? Al cărui limbaj colorat a devenit celebru? http://ow.ly/3b5vr

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Sunt persoane in acesta lume cu o influenta decisiva asupra majoritatii oamenilor.Important este sa cantarim cu grija pe cine ne alegem ca ¨model¨. Nu te mira ca de o ora nimeni nu ti-a raspuns? Asta denota ignoranta si o dovada clara ca Miley Cirus inca e foarte influenta si prezenta in creierasele micutilor.Pacat! Felicitari pentru postari.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Limbaj colorat întradevar, caracteristic unui ofiţer de marină. Din păcate sau din fericire nu a fost pregătit pentru a manipula masele la ''facultatea de ştiinţe exacte'' din Moscova şi nu prea reuşeşte să folosească limba de lemn caracteristică înaintaşilor săi celebrii şi de tristă amintire. Prefer un personaj care să-mi răspundă direct la întrebare fără ocolişurile savante inoculate de cultura KGB-istă şi care la urma unui răspuns pe durata unei jumătăţi de oră nu vei putea alege nimic din logoreea deşănţat revărsată.
Şi să nu uit, engleza ofiţerului de marină e mult mai bună decât a ''ofiţerului'' celălalt cu ''Za dacs cam fram za tracs '' şi care după opinia mea şi a celor care au încasat-o, cu '' mai animalule '', scăpa şi el destule chestii colorate.

| CatalinInside a răspuns:

Poti influenta 2 persoane. poti influenta 100. 000 de persoane. nu se stie niciodata

Nu cred ca 2-3 vorbe vor influenta sau schimba un om, trebuie sa patrunzi mai adanc pentru al influenta cu adevarat. In 4 ani de liceu, doar o singura persoana m-a influentat (ma refer la profesori), in viata reala cred ca mai multi.
Pentru a influenta pe cineva, trebuie sa intelegi aceea persoana, iar influentarea nu se face din proprie vointa, se intampla sa fii influentat fara sa stii, sau sa influentezi pe cineva fara sa stii, doar cu vorbe sau fapte, bune sau rele.