| RaSpUnS.pT.vOi a întrebat:

Daca ai fii presedinte pentru o zi, ce ai face pentru binele tarii? Cum ai schimba viitorul tarii in care traiesti, viitorul tau? Carui politician i-ai cere demisia?

Răspuns Câştigător
| Craciunitza a răspuns:

Buna intrebare!
Pai cred ca as cauta sa descopar politicienii-hoti si i-as baga la racoare pentru cativa ani. Si as schimba cateva legi stupide.

aaaa, era sa uit. As anula constitutia aia comunista si defecta. As propune alta constitutie, creata de democrati nu de comunisti! Si mai pe intelesul tuturor.

Si as mai face ceva, as rasfoi dosarele ultra-secrete ca sa aflu cum sta treaba cu teoria asta conspirationista (masoni, iluminati etc.)

16 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Presedinte pentru o zi? Stiu pe unul care a fost presedinte pentru o noapte...

| Arthur a răspuns:

As da o singura lege : cei care nu isi pot justifica averea sa ramana fara ea. happy
As ridica la rang de cavaler toti anticomunistii.
In legatura cu demisia, daca e vorba numai de unul... e mult prea putin.

mira
| mira a răspuns:

Puterile presedintelui sunt limitate. N-ar putea lua nicio masura care sa multumeasca marele public.Nici n-ar avea dreptul sa ceara demisia vreunui politician. O zi la putere nu inseamna nimic.

| AvalohAlyn a răspuns:

As pune ministri competenti specializati in respectivul domeniu, de exemplu la ministerul economiei un bun economist, la ministerul finantelor un bun finantator, in tara noastra mai mult sunt oameni politici la ministere ceea ce nu e bine.Adevarul e ca presedintele nu poate face ce crede lumea, sa daruiasca mancare oamenilor, sa daruiasca locuinta, lumea a inteles gresit.

leonardk
| leonardk a răspuns:

As face ce a facut Ataturk.

leonardk
| leonardk a răspuns:

As prefera sa-ti raspunda cel care m-a votat nefolositor dar... Ataturk este parintele fondator al Turciei.Este cel care a luat guvernul turc si la dus pe o insula, si i-a ars pe toti. De atunci toti politicienii au devenit responsabili de frica mortii si au cladit Turcia moderna. Am calatorit in Turcia cam 2 ani consecutiv si n-am intalnit pe nimeni dispus sa discute istoria dinainte de Ataturk. Fotografia lui este prezenta in toate locatiile, inclusiv in cafenele si discoteci, mai mult decat sunt icoanele prezente in casele noastre. Este MITUL nasterii si renasterii Turciei. El a curmat jafurile, hotia si tot raul din Turcia si a renascut o tara care se afla in plin progres. (dar asta o stiu doar cei nefolositori - nu papagalii care voteaza aiurea).

| sorin a răspuns:

Eu as vrea sa fiu cel care il conduce pe presedinte si atunci as putea lua decizii radicalewinking

| hasegawa a răspuns:

Daca a-si fi presedinte pentru o zi nu a-si face nimic... a-si sta si a-si citi mass media romaneasca care va doctrineaza, mentalitatea oamenilor din Romania nu poate fi schimbata de presedinte, sunteti prea prost informati ca sa puteti vedea realitatea, copiati ceea ce fac alti insa nu aveti o imagine clara a lucrurilor.Este un proverb: "cu o floare nu se face primavara", deci cu o zi de presedentie este egal cu o floare.Schinbati-va voi oameni buni si atunci poate ca se va gasi si un presedinte chiar daca ar fi pentru o singura zi, insa va face ceva pentru voi.Intai ofera si apoi cere.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

As spune public, cu pretul vietii ceea ce se intampla cu adevarat la nivel national si international. Va duce la iesiri in strada si la o restructurare a societatii. Cum va explicati situatia actuala a Greciei -FMI, BM-? Noi nu suntem departe, avem doar 30% datoria publica momentan(5 ani pana la maxim). Informati-va!

| paul0013 a răspuns:

laughing daca as fi presedinte pentru o zi ( ceea ce nu vreau)... mi-as da eu demisia

| Klara a răspuns:

V-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde, daca as fi pentru o zi presedinterolling on the floor

| danbnz a răspuns:

As incerca sa-i fac pe politicieni sa inteleaga ca trebuie sa munceasca pentru tara si popor nu pentru partidul lor, rima e involuntara...

| ViVi a răspuns:

Sincer acum iti spun ca eu daca as fi presedinte as vinde tara si as pleca in Caraibe sau in alta tara mai civilizata
cu orice presedinte poate sa vina si Obama noi ne schimbam f greuwinking
Eu nu am spus ca Romania nu ii frumoasa dar noi o stricamwinking

| RaSpUnS.pT.vOi explică:

Dar cine e acel Ataturk si ce a facut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pi asi schimba viitorul animalelor fara adapost si hrana leasi da un trai mai bun si asi pedepsi oameni fara suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi presedinte as face R.Moldova mai mare. Si voi indeplini mai multe functii de presedinte. Voi micsora preturile la alimente si la tot, si voi mari salariile si pensiile oamenilor.