| User8282828821818198226563 a întrebat:

Se vine cu părinții în prima zi de liceu? (Clasa a9-a)

13 răspunsuri:
| Sportacus123 a răspuns:

Cum vrei tu. Unii vin, alții nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e obligatoriu.
Însă ar fi cel mai bine sa nu vii pentru că na, liceul este prima etapă în independența ta.
Trebuie să înveți să te descurci de unul singur.

| 1234568807 a răspuns:

Pai mai esti in primele clase sa te duci cu parintii?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum simți tu. Bine ar fi sa te descurci singurel

| nyoentox2002 a răspuns:

Mama nu a venit niciodată la liceu la mine maxim din 4 ani de liceu daca a fost de 5 ori la sedinta

| Smmo a răspuns:

La deschidere am fost singura, dar la admitere m-am dus cu mama si la bac cu tata happy

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Cum dorești, nu există o regulă.

| NLS a răspuns:

La mine nu a fost nimeni la deschidere, sau la absolvire, decat la BAC.
Dar la unii a fost prezent unul dintre parinti, in special cei care locuiau in acel oras, si in particular cei care erau cadre didactice (nu neaparat la liceul in cauza) sau persoane "importante".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se vine cum vrei. Nu e chiar ca la clasa 1-a.

| Skarr a răspuns:

Cum vrei tu
La mine nu a venit la liceu pana acum decat daca avea un motiv sa o faca
De obicei m-am dus singur

| vlllaaddd a răspuns:

Nu

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca vrei tu.

| darrio2007 a răspuns:

De obicei asta se face in primul an de scoala. Dar daca vrei sa mergi cu ei si la liceu nu te impiedica nimeni.