| User8282828821818198226563 a întrebat:

Se vine cu părinții în prima zi de liceu? (Clasa a9-a)

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei asta se face in primul an de scoala. Dar daca vrei sa mergi cu ei si la liceu nu te impiedica nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca vrei tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum simți tu. Bine ar fi sa te descurci singurel

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se vine cum vrei. Nu e chiar ca la clasa 1-a.

| NLS a răspuns:

La mine nu a fost nimeni la deschidere, sau la absolvire, decat la BAC.
Dar la unii a fost prezent unul dintre parinti, in special cei care locuiau in acel oras, si in particular cei care erau cadre didactice (nu neaparat la liceul in cauza) sau persoane "importante".

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e obligatoriu.
Însă ar fi cel mai bine sa nu vii pentru că na, liceul este prima etapă în independența ta.
Trebuie să înveți să te descurci de unul singur.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Cum dorești, nu există o regulă.

| 1234568807 a răspuns:

Pai mai esti in primele clase sa te duci cu parintii?

| nyoentox2002 a răspuns:

Mama nu a venit niciodată la liceu la mine maxim din 4 ani de liceu daca a fost de 5 ori la sedinta

| vlllaaddd a răspuns:

Nu

| Smmo a răspuns:

La deschidere am fost singura, dar la admitere m-am dus cu mama si la bac cu tata happy

| Sportacus123 a răspuns:

Cum vrei tu. Unii vin, alții nu.

| Skarr a răspuns:

Cum vrei tu
La mine nu a venit la liceu pana acum decat daca avea un motiv sa o faca
De obicei m-am dus singur