| Deniiidk a întrebat:

Semnati petita!
http://www.petitieonline.com/......iunie_2012 astfel se va lamuri situati, ba SUBIECTIVA ba PREDICATIVA,nici profesorii nu stiu raspunsul, dar cei mai multi dintre ei spun ca este predicativa! Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| SweetSacrifice a răspuns:

Poate fi interpretata in doua moduri! Nu este in niciun caz subiect de examen! Profesorii cu studii superioare dezbat problema aceasta iar ei se asteapta ca noi sa stim raspunsul exact!?
Am votat petitia si incerc sa dau site-ul mai departe, sa fie cunoscut.
Intre timp se creeaza petitii scrise care vor fi trimise la minister.
Intereseaza-te si de scoala ta, poate exista o petitie.
Si sa ne rugam sa nu ne scada 6 puncte, e enorm de mult!