| emipenet a întrebat:

Servus TPU! Cum credeti ca vor fii Simularile la clasa a VIII si Evaluarile? Vor fii grele?
Cei care ati dat deja Evaluarile, cum vi s au parut?
funda

Răspuns Câştigător
| DamianTPU a răspuns:

Si eu am examen anul acesta, iti urez succes.
Simularile mereu au fost grele, dar stai calm, se ia un 8-9 daca esti bun.
La examen deja nivelul de dificultate tine strict de ce pica in anul respectiv. De exemplu in fiecare an se fac 10 subiecte si se trage la sorti unul singur (greu sau mai putin greu, depinde).
Oricum trebuie sa fii cu gandul ca trebuie sa inveti, nu la dificultatea tezei, asa ca apuca-te de invatat daca nu ai facut-o ca sa poti intra la un profil bun. Sa stii ca generatia 2003 e una foarte buna, deci va fi concurenta.
Din nou spun, bafta

| emipenet explică (pentru DamianTPU):

Multumesc! Funda primesti si bafta si tie happy

| DamianTPU a răspuns (pentru emipenet):

Mulțumesc! happy

| emipenet explică (pentru DamianTPU):

Cu placere happy

6 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Pe bune? Simularile si evaluarile de a 8-a sunt cele mai usoare examene... Bacul e cel mai greu. Nu trebuie sa-ti faci griji. Nu are rost. O sa uiti tot ce ai invatat daca faci asta si nu are rost ca va fi usor...

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Mie examenul mi s-a părut mult mai usor decat simularile. Simularile cred ca sunt facute doar ca sa ne sperie.

| Ionelavasilica a răspuns:

Cat de bun esti la clasa la fel vei fi si la evaluare... Daca stii ca la clasa esti de 10, vei lua un 9-10...
Bineînțeles,trebuie sa fii sincer cu tine si sa muncești