| Șobâltoanca a întrebat:

Si animalele pot face parte din lgbt?

4 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

LGBT e un lucru inventat.
Ceea ce reprezinta, e adevarat.
Cainii pot fi gay sau lesbiene, uneori bi.
Dar asta nu inseamna ca sunt parte din LGBT.De ce?
Pai ei nu lupta pentru drepturi,cainii nu se urasc intre ei din cauza sexualitatii,etc.
Mamiferele reprezinta majoritatea creaturilor care prezinta comportament homosexual.
De la oameni la delfini,caini, girafe, elefanti, etc. toate prezinta comportament homosexual, care in multe cazuri poate fi pus pe seama atractiei sexuale(sau ce e la celelalte animale...)

| renata30 a răspuns:

Nu sunt sigură, dar cred că da... Din câte am observat, câinele meu nu se avântă în "relații" cu cățelușele, ci cu alți câini, de același sex. M-am gândit că poate e mai naiv și nu-și dă seama, dar e imposibil. Eu și familia mea credem că e gay, dacă se poate așa ceva. laughing

| StrongHeart a răspuns (pentru renata30):

LGBTQ e un concept inventat de oameni.