| Sweet00Alice a întrebat:

So.
Dupa cum stiti, toata lumea se agita din cauza zapezii si se intreaba daca se face sau nu scoala.
Deci.Stiti cumva daca se merge la scoala in Braila? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| oCocktail a răspuns:

Eu cred ca nu se face. Nici maine nici poimaine! Adica nici pe 7 nici pe 8 februarie!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Din cîte îmi amintesc eu iarna anului 1954 au fost zăpezi, pe strada mea de peste doi metri, dar parcă nu s-a mai alarmat atîta lumea și nu au mai intrat oamenii în așa o panică. Și, ca să nu zic vorbe mari, sîntem la 60 de ani după acea dată, cu atîtea realizări ale lumii în această perioadă, și noi tremurăm pentru 40 - 50 de centimetri de zăpadă și puțin viscol prin unele zone ale țării.
Mulți dintre oamenii acestei vremi nu sînt întregi la minte. Am învățat vreme de atîția ni și tot mai proști sîntem.
Vîrcolaci, fantome, vampiri, vrăjitoare, sfîrșitul lumii...
Nu, pe legea mea, nu sînteți întregi la minte!