| RayKzor51 a întrebat:

Sora mea e in clasa a3 B si a lipsit 4 zile de la scoala, ma poate ajuta cineva cum sa fac o scutire de mana? sau sa-mi dati un model ceva, ca sa ii motiveze absentele

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar mama sau tatal vostru pot sa scrie acea scutire si sa o duca personal la invatatoarea fetitei.
Tu nu ai voie sa scrii nimic, ca-i ilegal!

| Andreea99911818181 a răspuns:

Doamna/domnul Director,

Subsemnata X, MAMA elevei X din clasa X a scolii X cu domiciliu in X, va rog sa ii motivati absentele din perioada... deoarece a lipsit din motive personale/fiziologice/medicale.

Pe o coala A4 scris frumos de mana eventual poti trage si la xerox scris in Word. La mine tin minte ca aveam voie maxim 3 zile sa scutesc cu scutire de mana

| MironMihaela a răspuns:

DOMNULE DIRECTOR Subsemnata X., in calitate de parinte al elevei X, din clasa a..., va rog sa motivati absentele din datele de x, y, z, din motive personale. Va multumesc! Semnatura si data.

| MironMihaela a răspuns (pentru MironMihaela):

Doar reprezentantul legal poate face aceasta cerere.