| RealGsBurn a întrebat:

Spaniola, italiana, portugheza, au gramatica la fel ca romana? As vrea sa le invat si ma gandeam sa incep cu spaniola desi italiana ar fi mai usoara (cred).

1 răspuns:
| Ionutzy a răspuns:

Pai depinde... Daca te vei duce intr-o anumita tara e bine sa stii limba respectiva, dar dintre astea trei cea mai ushoara ar fi italiana si pentru ca in tarile din jur se mai vorbeste si cam 30% italiana pe cand spaniola si portugheza sunt limbi apropiate la fel cum sunt si tarile dar in Franta nu se vorbeste spaniola si nici portugheza.Bafta! Funda?