| Metan a întrebat:

Specializarea Ingineria Sistemelor: Automatică și Informatică aplicată este bună dacă vreau să lucrez în IT?

Sau ar fi mai bună una de CTI sau de Informatică? CTI nu avem la noi în oraș. Deci ar trebui să aleg între Informatică și Ingineria Sistemelor.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine sa lucrezi in IT, daca vrei exclusiv programare atunci cel mai bine faci o facultate de informatica sau sectii de CTI. In rest la automatica si/sau Ingineria Sistemelor accentul nu e pus pe programare