| anonim_4396 a întrebat:

*sper ca n-am gresit categoria*
Deci sa incepem cu inceputu' laughing
In ziua in care s-au incheiat mediile nu am fost la scoala si nu stiu daca am ramas corigent/repetent.
Faza-i ca am fost la careul ala de sfarsit de an (sau cum ii zice) si directoarea o zis ca nu sunt elevi corigenti si repetenti, dupa ce s-a terminat ne-am intalnit cu driginta sa facem o poza, si nu a zis nici ea nimic, dar cativa colegi zic c-am ramas corigent, ba repetent (da' cine sa-i creada pe ei laughing )
Ceva sfaturi? Voi ce ziceti?

34 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"ca careul" n-ai putut s-o intrebi pe doamna diriginte? Mergi la secretariat si intreaba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand erai in CA CAreul ala nu puteai sa iti misti si tu fundul sa intrebi? Crezi ca citim noi in globul de cristal?

| Mieeez666 a răspuns (pentru suntserios):

Am intrebat pe diriginta, da' o raspuns de s-o rupt, cred ca nici nu m-o bagat in seama.
Daca nu-mi mai merge l-ul, trebuie sa folosesc copy-paste, nu mai tastez bine la tastatura. laughing

| syd2 a răspuns:

La mine cu poloneza e praf da e praf total asa o limba idioata inca nu am auzit asa si nu am mai inteles unde se foloseste "ł"si in clasa mea toti cred ca
am probleme cu vorbitul din cauza ca vorbesc asa rau poloneza. Slava Domnului ca stiu romana si rusa la perfectie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti stii nici notele? Ai putea sa faci un calcul aproximativ la materiile la care nu te-ai descurcat.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai...Daca asa as fi ramas corigent la toate. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Atunci s-ar putea sa te fi pacalit colegii. Oricum, trebuie sa aflii ce medie ai. Eu m-as duce la scoala si m-as interesa dac-as fi in locul tau.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca ma duc maine. Mama ei de tastatura, de ce am varsat iaurt pe ea, oare?

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Bafta, atunci!
De ce-ai varsat iaurt pe tastatura? Nu stii ca nu trebuie sa mananci la calculator? Pe noi ne-a invatat la scoala, wow, singurul lucru util care chiar ne-a ajutat in viata...

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ma duc la masa pentru nici juma de pahar?
Si totusi, am varsat putin de iaurt si deja nu-mi mai merg 5 taste...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dai seama ca directoare nu vorbea doar ca sa se afle in treaba cu
"nu sunt elevi corijenti si repetenti".
Stii tu, la sfarsit de an se face un tabel cu medii, numai corijentii si repetenti nu au medie.

Ai idee daca ti-ai auzit media?

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu stiu ce o fost anul' asta, adica n-au spus cativa elevi (mai multi) care sunt siguri ca au medie de trecere. O zis doar de aia care au primit premiul I, II, III si mentiune, mentiune speciala (care incepea de la media 8) Adica ma gandesc ca 5, 6, 7 sunt de trecere, nu? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Da,sunt.
Dar ai toate mediile incheiate?

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Presupun. Nu stiu, n-am fost. (probleme de familie) Stiu doar ca la fizica am trecut, la restul habar n-am. Dar totusi, de exemplu, la germana sunt praf, pe semestrul 1, aveam numai note de 1, numa' odata am luat 5 ca m-o lasat sa copi. (dar nu s-o pus in catalog) Si totusi, media pe semestru a fost 5. Dar acum poate pe sem. 2 mi-o pus 1 si m-am dus pe... Orice e posibil. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Cu ce ma deosebesc eu de tine ar fi faptul ca eu am numai note de trecere ca rest laughing...
Nu aduc carnetul, nu intreb diriginta, mai nimic.
Dar intreaba-ti colegii la ce ai ramas.
Si repetent ramai doar daca esti corijent la 3 sau mai multe materii.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa-mi intreb colegii, la ce colegi am, cine-i crede?

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Le vorbesti serios.
Le si dai ceva la schimb... Un mare multumesc si o liniste sufleteasca.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

O **** in gura.
Degeaba, nu-mi cunosti colegii, ei nici cu directoarea nu-s seriosi, cu politistu scolii nici nu mai spun, de gardian ce sa mai precizez? NEVER, NEVER AM ZIS.

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Ai mediile de pe sem 1 trecute?
Sau mailul scolii?

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, le am. 5-6 nici mai mult, nici mai putin.
Um...nu sad V-am zis, sunt izolat, rar daca ma bag in seama.

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Aa,deci nu sunt singura laughing.
Eu sunt anuntata de ceva pe ultima suta de metri.
De exemplu, nu aveam note suficiente la romana.
In ultima ora de romana, in ultimele 10 min am fost anuntata ca n-o sa-mi inchida media.
A trebuit sa stau sa scriu o porcarie.
Si am luat 5 pe ea thumbs up.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci...da...De urgenta ma duc maine la secretariat. Oare imi zice? Oare mai e deschisa scoala? laughing
Da', ce, nu inveti bine? laughing
Ce medii ai? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Da,iti spune.
Si este deschisa ca maine au cei de a 8a e.n si mai este si mai incolo deschisa ca-s cei cu bac-ul.

Invat bine, dar la romana sunt total paralela.
N-ai idee cat ma bucur pentru un 7.
Ce medii am? thinking Am terminat cu 10 la mate, 9, 50 chimie, 10 franceza, 10 fizica, 8 bio (si aici m-am bucurat, asa mult mi-am dorit 5-ul ala in teza), 9 engleza, 8, 50 istorie, 9 geografie etc.
Nici nu prea mi-am dat silinta anul asta.
Invatam foarte mult pe primul semestru, pe urma am lasat-o mai moale.
Dar la anul o sa fiu mult mai buna.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu... daca ajung.

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Dar tu...Ce medii ai avut anul asta?
Si ajungi, nu cred ca e problema.
Te-ar fi anuntat cineva al scolii ca esti corijent.
Aflii maine.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

De 5 si de 6, nu mai stiu la ce, dar stiu c-am avut.

| anonim_4396 explică (pentru Mieeez666):

Bafta pentru maine.
Sa-mi spui daca esti sau nu corijent.

| Mieeez666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi...*ce politicos sunt*

| notefree a răspuns:

Patit asemănător dar am ramas neclasificat si aceeasi situatie dar la mine s-a intamplat sa fie adevarat
Recomand sati suni diriginta

| Mieeez666 a răspuns (pentru notefree):

O sa merg maine la secretariat sa vad (daca e deschisa scoala).
Nu stiu numarul dirigintei, eu is mai izolat, asa, de felul meu. laughing

| IonutCG90 a răspuns:

Prostii stai liniștit nu te impacienta, nu te lua după ei. Repeți anul, nimic grav big grin... tongue

| XxXxXDavidFotbalistulXxXxX a răspuns:

Prostie, stai linistit.

| antonio626 a răspuns:

Frate, cum zici, `sa incepem cu inceputul``:
-Ai scris ``ca careul`` si e cacofonie
-Nu te ingrijora, daca se intampla te anunta cineva.
-Nu crede daca unii zic ca da.
-Suna dirigintele/diriginta.

| Mieeez666 a răspuns (pentru antonio626):

Ma incurc in taste. laughing
Trebuie sa scriu mai incet. thinking
Pai nu-i cred.