| Sadop a întrebat:

Spuneți-mi vă rog câteva metode utile de a învăța limba engleză, cu excepția meditațiilor.

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu am invatat-o din muzica si filme, e destul de util.

| RAY a răspuns:

Eu cativa ani am invatat din cursuri online, curs real dar am vazut ca sunt pierdere de timp, asa ca am cauta alta modalitate, important este sa cauti cele mai populare verbe 200 /3000 de cuvinte asta e limbajul zilnic asfel vei putea comunica si intelege ce e la tv
desifur din filme repeti de mai multe ori scena aia pna isi intra in cap, daca poti comunici in limba aia

| LuciWv a răspuns:

Eu am invatat 10% de la scoala si restul de pe net : jocuri, diverse site-uri, filme, conversatii cu alti straini in engleza
Nu stiu 100% insa ma descurc.
Daca vrei sa pleci in alta tara, gen UK/US, nu iti trebuie multa engleza, o sa prinzi repede big grin

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Uita-te la seriale/filme in limba engleza.

| ღβأβأ a răspuns:

Http://www.invata-rapid.com/p/engleza.html
aici ai lucrurile elementare pe care trebuie sa le stii.

| koharukusumi a răspuns:

Poti incerca aplicatia,, DUOLINGO''. Cuprinde jocuri interactive si multe alte lucruri care te ajuta sa iti imbunatatesti atat pronuntia, cat si vocabularul. E super eficienta, in special pentru incepatori! happy
Insa, in caz ca aceasta aplicatie,, nu da roade'', te poti uita la filme in engleza fara subtitrari, poti citi carti, reviste, articole.
Sper ca te-am putut ajuta cu ceva. >big grin

| 21341231 a răspuns:

Jocuri/Filme.
La scoala facem foarte putin si stam la o lectie 2 saptamani =] pentru ca sa inteleaga nu stiu eu cine nu intelege un cuvant.
Jocuri si filme